logo

Biuletyn Doradcy Podatkowego lipiec 2014

Biuletyn Doradcy Podatkowego

wydawany przez Polskie Centrum Usług Doradczych Sp. z o.o.

W biuletynie lipiec 2014r znajdziesz artykuły pogrupowane tematycznie: Podatki, Firma (rachunkowość dla biznesu), Kadry i Ubezpieczenia, Serwis Domowy (nowości w prawie dotyczące nas wszystkich)

 1. Podatki
  • Opodatkowanie VAT usług telekomunikacyjnych

   Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy ordynacja podatkowa ma na celu implementację unijnych dyrektyw rady 2008/8/we oraz 2013/61/UE.

  • Wykorzystaj atrakcyjność regionu i zwiększ legalnie swoje dochody

   Mieszkańcy terenów atrakcyjnych turystycznie! Sezon letni to dla jednych czas wypoczynku, dla innych czas wytężonej pracy, dającej możliwość dodatkowego, zgodnego z prawem zarobku.

  • Wymogi, jakie powinien spełniać wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej

   Wydanie indywidualnej interpretacji może podatnika uchronić przed negatywnymi konsekwencjami zmiany „widzimisię” organów podatkowych. Jednak procedura ubiegania się o taką wiążącą wykładnię przepisów dla „przeciętnego Kowalskiego” może okazać się trudna. Stąd warto skorzystać z usług swojego doradcy, aby wniosek był skuteczny.

 2. Firma
  • Będą ułatwienia dla firm?

   Rządowy projekt ustawy o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej zakłada mniej obowiązków informacyjnych, uproszczenie regulacji oraz wsparcie inwestycji przedsiębiorców.

  • Założenia do projektu budżetu na rok 2015 r.

   Rząd przyjął 10 czerwca br. założenia do projektu ustawy budżetowej na rok 2015 r. Zgodnie z nimi PKB wzrośnie o 3,8%, a średnioroczna inflacja wyniesie 2,3%. Nie jest to jeszcze projekt ustawy budżetowej na 2015 r., ale założenia makroekonomiczne.

Dostęp do całej treści biuletynu:
[newsletter_lock] Biuletyn Doradcy Podatkowego lipiec 2014 [/newsletter_lock]